Zmenu účtovníka robíme za vás

Dá sa zmena účtovníka urobiť rýchlo a jednoducho? Áno, starého účtovníka kompletne vymeníme. Preberieme účtovníctvo a vy sa o nič nestaráte.

Najčastejšie dôvody na zmenu účtovníka v roku 2023

Účtovník nevie ako legálne optimalizovať dane

Účtovník len zaúčtuje doklady a viac nerieši. Nezaujímajú ho daňové dopady jednotlivých transakcii na ekonomickú situáciu vašej firmy. Je mu to skrátka jedno.

Účtovník nevidí legálnu cestu, po ktorej sa vydať za účelom zníženia daňovej záťaže firmy. Nevie navrhnúť a vysvetliť fungovanie legálneho spôsobu daňovej optimalizácie. Doslova hovorí, že sa to vo vašej firme nedá.

Prakticky neexistujúce účtovno-daňové poradenstvo. Bez záujmu účtovníka spoznať firmu a jej procesy nie je možné správne nastaviť systém na legálnu optimalizáciu daní.

Vyhovára sa na to, že máte nízky objem dokladov alebo veľmi špecifické doklady, s ktorými sa ešte nestretol, nevie ako ich správne zaúčtovať, alebo sa mu o nich nechce účtovať, prípadne argumentuje výkladom zákona, ktorého zneniu nerozumiete a vy neviete, čo ďalej urobiť.

Požiadali ste vášho účtovníka o účtovanie na strediská alebo pravidelný reporting a on sa tvári, že o takom nikdy nepočul. Nezohľadňuje individuálne požiadavky klienta.

Účtovníka nezaujíma, že budete platiť veľké dane. Vaša firma je preňho len množstvo čísiel a akú daň vypočíta v daňovom priznaní, tak takú daň vám pošle na úhradu v prevodnom príkaze. Nezaujíma ho, koľko peňazí vám ostane na podnikateľskom účte po úhrade dane, resp. či vôbec máte dostatok finančných prostriedkov na zaplatenie dane.

Ako to robí SuperÚčtovník®?

Účtovník v dôležitej chvíli nevie poradiť

Položíte otázku v účtovných, daňových, mzdových alebo personálnych záležitostiach a on nevie poradiť. Nedostatočná odbornosť vyvoláva frustráciu najmä v období, kedy je potrebné urobiť rýchle a  zásadné rozhodnutie na základe výstupných údajov od účtovníka.

Nesleduje zmeny v legislatíve ani novinky v účtovníctve. Neupozorňuje klientov na tieto zmeny, nevysvetľuje dopady novelizácii zákonov na vašu spoločnosť a keď mu pošlete nesprávne vystavený doklad, vracia vám so slovami, že je to doklad zle vystavený, no nepovie vám dôvody, pre ktoré je doklad vystavený zle.

Ako to robí SuperÚčtovník®?

Náročná, komplikovaná alebo nefungujúca komunikácia

S účtovníkom sa nedá ľahko a rýchlo spojiť, zabúda o čom sa bavíte a častokrát sa s ním nemôžete spojiť. Musíte si urobiť vlastný prieskum pred tým, než mu zavoláte pretože má problém baviť sa s vami “ľudskou rečou”, prípadne nerozumie tomu, čo vám povedal a ste opäť na začiatku riešenia svojho problému.

Odpisuje či odpovedá na poslednú chvíľu.  Nemá záujem o vyriešenie situácie a nezavolá vám naspäť.

Účtovník nevie, čo znamená digitalizácia účtovníctva a najviac mu vyhovuje doručovanie dokladov poštou alebo osobne.

Ako to robí SuperÚčtovník®?

Máte pocit, že účtovník je neochotný a nemá na vás čas

Pri žiadosti o úverové produkty, je potrebné banke predkladať výstupy z účtovníctva. Neochotný účtovník robí situáciu ešte náročnejšou tým, že vám sťažuje prístup k týmto informáciám a neposkytne ich včas.

Častá chybovosť účtovníka, ktorá môže viesť napr. k nesprávne odvedenej výške dane, vďaka čomu vám môže prísť zbytočná pokuta.

Účtovník to vzdal, už mu tak nezáleží na celkovej spokojnosti klientov.

Ako to robí SuperÚčtovník®?

Účtovník neposkytuje komplexné služby

Chceli by ste mať všetko pod jednou strechou? Ak váš súčasný účtovník neposkytuje komplexné služby, ako napríklad vedenie účtovníctva, kalkuláciu daní, mzdovú agendu, personalistku a iné, tak máte ďalší dôvod na zmenu.

Účtovník zabúda robiť daňové podania načas, prípadne ich podáva oneskorene. Vám chodia zbytočné pokuty za oneskorené podania.

Ako to robí SuperÚčtovník®?

Účtovník vám fakturuje, ale vy nedostávate protihodnotu

Očividný nepomer ceny a kvality spracovania účtovníctva. Platíte veľa ale nedostávate späť adekvátnu hodnotu a to v žiadnej podobe.

Ani poradenstvo, ani bezchybné účtovníctvo, ani legálna daňová optimalizácia. Načo vám je taký účtovník?

Ako to robí SuperÚčtovník®?

Čo potrebujete na zmenu a kedy ju môžete urobiť?

Účtovníka môžete zmeniť kedykoľvek. Dáte nám len kontakt na predošlého účtovníka, spojíme sa s ním a komplexne zabezpečíme odovzdanie celej účtovnej agendy. Za prevzatie účtovníctva preberáme zodpovednosť a my a vy sa o nič nestaráte. Z vašej strany je potrebné iba udeliť poverenie na zmenu.

Prečo zmeniť účtovníka na SuperÚčtovníka?

Namiesto sľubov a pekných rečí za nás hovoria výsledky a spokojnosť, našich klientov. Prečítajte si, čo o nás hovoria niektorí z našich 100+ klientov. Recenzie sú autentické a nijako s nimi nemanipulujeme.

Čo získate zmenou účtovníka?

Máte záujem o konzultáciu alebo cenovú ponuku na mieru?

Vyplňte nezáväzný kontaktný formulár. Odpovedáme do 24 hodín.

Top